Masz kredyt we frankach? Twoja rata urosła?

Bank wypowiedział ci umowę kredytową?

To nie problem!

Przyjdź lub zadzwoń do nas!

Rząd tylko obiecuje, my pomagamy naprawdę!

W latach 2011-2015 z uwagi na wysoką stabilność kursową  franka szwajcarskiego względem euro a tym samym złotówki, kredyty w tej walucie stały się bardzo popularnym sposobem finansowania dużych inwestycji takich jak zakupy mieszkań czy innych nieruchomości. Działo się tak bowiem Szwajcarski Bank Centralny (odpowiednik naszego NBP) utrzymywał stały kurs franka względem euro, na poziomie 1,2. Z uwagi na duży potencjał rynku, tzn. wielość osób chętnych do wzięcia kredytu w obcej walucie banki chętnie udzielały kredytów w takiej postaci.

15.01.2015r. stało się jednak coś, czego nikt na całym świecie się nie spodziewał. W tym dniu bowiem, zwanym już potocznie „czarnym czwartkiem 2015” Szwajcarski Bank Centralny ogłosił, że uwalnia kurs swojej waluty i tym samym przestaje ingerować w jego wartość. Działanie to spowodowało ogromny wzrost wartości tej waluty na ryku i co za tym idzie duży wzrost rat kredytów zaciągniętych w ten sposób. Sytuację kredytobiorców pogarsza dodatkowo fakt, iż na wysokość ostatecznie płaconej raty wpływ ma oprócz kursu samego franka (jak i innych walut) różne inne wskaźniki mające wpływ na wysokość realnego oprocentowania kredytu. Wszystkie te zapisy zamieszczone w umowie powodują że bank udzielający kredytu ma dużą swobodę w kształtowaniu wysokości zmiennego przecież (zgodnie z umową) oprocentowania rat kredytu.

Skoro wszystko to zawarte jest w umowie to należy tego przestrzegać? Nic bardziej mylnego!

Stosowane przez banki zapisy umowne bardzo często uznawane są przez sądy za tzw. Klauzule niedozwolone, co powoduje nieważność poszczególnych zapisów umowy lub nawet całej umowy kredytowej. Aby to osiągnąć konieczny jest kontakt ze specjalistami w tej dziedzinie.

Kontaktując się z nami, otrzymujesz doradztwo oraz fachową pomoc w swojej sprawie. Profesjonalnie zajmujemy się pomocą w obsłudze kredytów zaciągniętych w obcych walutach. Do każdego problemu podchodzimy indywidualnie oferując pomoc na każdym szczeblu postępowania. W sytuacji gdy masz problem ze spłatą zbyt wysokiej raty kredytu walutowego, bank wypowiedział Ci umowę kredytową lub po prostu Twoja rata kredytu wzrosła na skutek skoku cen franka lub innych walut, przyjdź do nas lub zadzwoń. W każdej sprawie można pomóc.